Jednym z ciekawszych punktów pokazów w Radomiu, była dynamiczna prezentacja francuskiego myśliwca wielozadaniowego – Rafale. Na tle znanych od dawna, do tego pokazywanych po kilka razy, choć reprezentowane przez różne państwa, mające trochę inne malowanie na kadłubie, różnych F-16 (których widzieliśmy na Airshow aż cztery! w pokazie dynamicznym) był to naprawdę ciekawy i warty uważnego obejrzenia fragment Airshow.

Rafale Solo Display Team, bo tak nazywa się francuski zespół, dający pokazy na tym samolocie, daje kilkanaście pokazów rocznie, w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji. To laureat wielu międzynarodowych nagród m.in. zdobył tytuł najlepszego pokazu solo na RIAT w 2009r.

Dassault Rafale (pol. szkwał) – dwusilnikowy wielozadaniowy samolot myśliwski ze skrzydłami typu delta, produkowany przez francuską firmę Dassault Aviation. Rafale jest przez producenta określany jako Omni rôle, czyli nadający się do wszystkich zadań, nie tak jak myśliwce wielozadaniowe, które posiadają rolę pierwszoplanową (myśliwca) i drugoplanową (zazwyczaj bombowca, samolotu wsparcia, itp.). Dassault używa określenia Omni rôle do zaakcentowania zdolności samolotu do przestawienia się z jednej roli na inną podczas wykonywania zadania. Pierwszym samolotem o takich własnościach był amerykański F/A-18 Hornet.

Rafale jest produkowany w trzech wersjach, jako jedno- i dwumiejscowy samolot operujący z lotnisk na lądzie dla francuskich sił powietrznych Armée de l’Air i jednomiejscowej bazującej na lotniskowcach marynarki wojennej Aéronavale. W lotnictwie francuskiej Rafale zastąpią samoloty SEPECAT Jaguar, Dassault Mirage F1 i Dassault Mirage 2000, w marynarce Chance Vought F-8 Crusader i Dassault Super Étendard. Ponadto maszyna ta jest oferowana wielu potencjalnym kontrahentom zagranicznym.