Już za miesiąc odbędą się największe międzynarodowe pokazy lotnicze w Polsce! Przedostani weekend sierpnia 22 i 23 w Radomiu zarezerwowany jest w całości dla fanó lotnictwa. W poprzedniej edycji imprezy, w 2013 roku, udział wzięło ok. 200 tys. widzów.

Każdego dnia imprezy planowane jet po ok. 10 godzin pokazów. Publiczność będzie mogła podziwiać w powietrzu i na ziemi ok. 200 samolotów i śmigłowców z Polski i 20 innych państw, w tym dziewięć zespołów akrobacyjnych.

Tegoroczne gwiazdy Air Show to grupy z Włoch i Hiszpanii. Włoski zespół Frecce Tricolori przyleci do Radomia na dziesięciu samolotach MB-399. Zaś zespół akrobacyjny Sił Powietrznych Hiszpanii Patrulla Aguila da pokaz na ośmiu, z czego jeden używany przez solistę, będzie wykonywał głównie solowe akrobacje. Hiszpańskie Siły Powietrzne pokażą także śmigłowcową grupę Patrulla Aspa. Zespół ten lata lekkimi śmigłowcami Eurocopter Colibri.

Atrakcją Air Show będą występy solistów w samolotach bojowych F-16 i MiG-29, stosujących flary, służące do mylenia wrogich rakiet przeciwlotniczych naprowadzających się na źródło ciepła.

Polskie Siły Powietrzne zasymulują atak na cele naziemne. Będą dwa następujące po sobie „bombardowania” – jedno wykonane przez myśliwsko-bombowe Su-22 z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina, a drugie przez F-16 z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć także bogatą wystawę sprzętu Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej. Będą Leopardy 2, transportery Rosomak, samochody patrolowe M-ATV,

Od 2000 roku Air Show odbywa się na radomskim lotnisku. Od 2003 roku jest organizowane co dwa lata. Pierwsze Air Show zorganizowano w 1991 roku w Poznaniu, potem pokazy odbywały się też w Gdyni, Bydgoszczy i Dęblinie.