Pokazy Lotnicze Airshow Radom
Pogoda

Pogoda (najlepiej dobra ;) ) to jeden z najważniejszych czynników, decydujących, czy pokazy będą udane czy nie, czy w ogóle się odbędą, warto pogodę znać, by być dobrze przygotowanym do pokazów.

POGODA NA NAJBLIŻSZE DNI

Pogoda Radom z serwisu

Poniżej możemy prześledzić, jak przedstawiała się faktycznie pogoda, dwa lata temu – przed i w czasie pokazów, aby wyrobić sobie pogląd, czy dużo zyskujemy lub tracimy w 2015-tym ;)

.

.

ARCHIWALNA POGODA
21 sierpnia 2013 (środa)
pogoda-na-airshow0radom-sroda-21-sierpnia-2013

W nocy z wtorku na środę, pogoda diametralnie zmieniła się, w nocy i rano padało, około godziny 9-tej jest pochmurno, wilgotno, na ulicach kałuże, po prostu mokro. Do tego jest chłodno, temperatura 15,5 stopnia. Przy takiej pogodzie, pokazy odbyłyby się w bardzo okrojonym zakresie, widzimy więc jak jest ona ważna, że to bodaj najważniejszy czynnik.

 

22 sierpnia 2013 (czwartek)

pogoda-na-airshow0radom-czwartek-22-sierpnia-2013Dziś rano pogoda wyglądała niewiele lepiej niż wczoraj, jedynym plusem był brak deszczu który padał w nocy, było wilgotno i mokro, jednak około godz. 10-tej zaczęło się przejaśniać, od razu widać było że jest poprawa pogody, bo nad Radomiem przeleciała para Mi-24 :) Zachmurzenie ciągle jest jednak duże, ale od czasu do czasu, mamy chwile z pełnym słońcem. temperatura o god. 11.05 to 19,8 stopnia Celsjusza.
23 sierpnia 2013 (piątek)

pogoda-piatek-airshow-radom-2013W piątek raniutko, wreszcie mogliśmy ucieszyć się z zapowiadającej się bardzo ładnej pogody, tuż po wschodzie słońca, widzieliśmy piękną jasną żółtą tarczę słoneczną, nieprzykrytą żadnymi chmurami, i widzieliśmy całe połacie niebieskiego nieba. Niestety w ciągu dnia nie było już tak różowo, było coraz gorzej, jednak lepiej niż w poprzednie dni. Około godziny 13.10 spadło trochę deszczu, bardziej trochę kropel można byłoby powiedzieć, ot tak troszkę postraszyło. Jutro według prognoz ma być
jednak zdecydowanie lepiej! Oby…

 

24 sierpnia 2013 (sobota)
pierwszy dzien airshow poranna mglaPoranek obudził nas mgłą, jednak nie ma co się tym przejmować, wygląda na to, świadczy o tym piękne przebijające przez mgłę słońce, że mgła szybko się rozwieje, i nastąpi po niej piękny słoneczny dzień. PIERWSZY DZIEŃ AIRSHOW! Pierwszych fanów, pojedynczo lub grupkami, widzimy już zmierzających w okolice lotniska… Aby naocznie sprawdzić stan pogody, zachmurzenia, wystarczy zajrzeć na naszą KAMERKĘ, skierowaną w stronę lotniska. Chmury które widzisz, jeśli takowe są, to dokładnie chmury nad lotniskiem. Polecamy!

 

25 sierpnia 2013 (niedziela)
pogoda-airshow-radom-niedziela-25sierpnia2013Piękne poranne słońce, i niebo z minimalnym zachmurzeniem, optymistycznie nastraja na dalszą część dnia. Wygląda, że (zgodnie z prognozami) dziś będzie jeszcze ładniej niż wczoraj, gdy pogoda była co najmniej dobra. Kto jeszcze nie był na pokazach, kto był ale czuje niedosyt, warto właśnie dzisiaj przybyć na Pokazy Airshow 2013 w Radomiu!