Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz zapowiedział, że w ostatni weekend sierpnia 2021 roku odbędą się w Radomiu kolejne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show. Zmieni się jedynie nieco formuła, wymuszona koniecznością obsługi samolotów pasażerskich lądujących i startujących z lotniska cywilnego.

Minister powiadomił o podjęciu decyzji już teraz, bo musimy już teraz wpisywać się do kalendarza europejskich imprez lotniczych. Zapowiedział intensywne prace nad przygotowaniami. Odbyły się między innymi rozmowy w tej sprawie z zastępcą Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generałem Janem Śliwką. Wkrótce rozpocznie się wysyłanie zaproszeń do potencjalnych zagranicznych uczestników.

Z powodu konieczności obsługi ruchu pasażerskiego na cywilnym lotnisku w Radomiu zmieni się nieco formuła Air Show. Zamiast jednego całodziennego bloku, będą pokazy rano oraz po południu.

Całe pokazy będą musiały być uzgodnione z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze. Podczas kilkugodzinnej przerwy wymuszonej wykonywaniem operacji lotniczych portu cywilnego publiczność będzie mogła zwiedzać wystawy statyczne.