Dzień Otwartych Koszar na lotnisku w Radomiu. Już od godziny 10 w sobotę 31 lipca, rusza piknik, pokazy lotnicze i zwiedzanie portu lotniczego

W sobotę 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu będzie obchodziła swoje 10 – lecie. Jubileusz powinien być obchodzony w kwietniu, ale ze względu na obostrzenia sanitarne przeniesiono go na ostatnią sobotę lipca. Do organizacji imprezy – oprócz wojska – włączyło się między innymi Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, a także inne instytucje i firmy, w tym Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu.

Piknik rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do około 18:00.
Dzień Otwartych Koszar – piknik wojskowy na radomskim lotnisku – zwiedzanie portu lotniczego

Przygotowano mnóstwo atrakcji, a jedną z nich będzie rzadka okazja obejrzenia z bliska obiektów budowanego właśnie Portu Lotniczego Warszawa – Radom imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976. Wszyscy chętni będą mieli niepowtarzalną okazję wybrać się na wycieczkę po pasie startowym budowanego lotniska, spróbować swoich sił w symulatorze jazdy po drogach serwisowych i płytach postojowych oraz obejrzeć wizualizację portu Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak przebiegają prace oraz jak będzie wyglądało lotnisko po zakończeniu inwestycji.
Dzień Otwartych Koszar – pokazy Orlików, F16, Kowalik Extra 300, Cellfast Flying Team

W programie pokazy lotnicze. Zaprezentują się TS-11 Iskra / PZL-130 Orlik (flaga), F-16 (pokaz dynamiczny), Kowalik Extra 300 (pokaz), zespół akrobatyczny Orlik (pokaz), Cellfast Flying Team (pokaz), zrzut desantu samolotu M-28 Bryza. Odwiedzający będą mogli także zobaczyć wystawę sprzętu używanego przez Siły Zbrojne RP, np. czołg Leopard 2A5, samobieżny moździerz Rak, kołowy transporter opancerzony Rosomak, samochód opancerzony HMMWY, śmigłowce Mi-2 i PZL SW-4 „Puszczyk” oraz sprzęt inżynieryjny batalionu drogowo-mostowego. Organizatorzy przewidują zawody strzeleckie na sprzęcie TCW-97 „Cyklop”.